Sakramenty święte

Sakramenty są skutecznymi znakami łaski,ustanowionymi przez Chrystusa i powierzonymi Kościołowi.

Bierzmowanie

Jest sakramentem, przez który już wcześniej ochrzczeni

Komunia Święta

Jest to trzeci z kolei, bardzo ważny sakrament

Małżeństwo

Jest przymierzem między ochrzczonymi, mężczyzną i kobietą,

Namaszczenie chorych

Specjalna łaska dla doświadczonego ciężką chorobą lub starością.

Chrzest

Chrzest jako pierwszy sakrament nowego Przymierza

Ogłoszenia Parafialne

1/  W piątek jako „3 Piątek miesiąca” po Mszy św. o 17.00

      nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

2/  Spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia jest planowana

     na sobotę 22 grudnia po południu.

 

3/  W zakrystii są świece wigilijne i opłatki.  Tak jak w poprzednich

      latach ofiara ze świec ( min. 7 zł ) będzie przeznaczona przez Caritas

      na pomoc biednym, natomiast dowolna ofiara za opłatki na potrzeby

      naszej Parafii.

 

4/  W przyszłą niedzielę po Mszach świętych uczniowie naszej szkoły

     będą rozprowadzać ozdoby choinkowe.  Zachęcamy do nabycia

     dekoracji świątecznych wykonanych przez dzieci.

 

5/  Za sprzątanie kościoła dziękujemy:   Anecie Pawlikowskiej, 

     Marzenie Barnaś,  Anecie  Urban.   Bóg zapłać.

     W sobotę na 9.00 do sprzątania kościoła prosimy: 

     Zofię Barnaś -397,  Stanisława Sikonia,  Zbigniewa Plutę -399.

 

6/  W tym tygodniu zostało przywiezione za 5.300 zł 1.660 litrów

     oleju opałowego. Bóg zapłać 120 rodzinom, które złożyły ofiary

     na ogrzewanie kościoła.

 

7/  Na stoliku pod chórem są jeszcze ankiety odnośnie chęci skorzystania

     z sieci gazowej. Wypełnione można składać do 13 grudnia w obu

     sklepach w Bańskiej jak również u sołtysa..

 

8/  Stowarzyszenia „Nasa Banska Wyzna” oraz Związek Podhalan

     zapraszają w przyszłą niedziele o godz. 14.00 do remizy na wspólne

     kolędowanie. Podczas spotkania wystąpią artyści: Witek Broda

     i Rafał Foremski.

Intencje mszalne: 10  -16 grudzień:

 

Poniedz.    10 XII

16.25

+ Władysława Zwijacza ( od wnuczki

                                 Wiletki Zwijacz )

17.00

+ Marii Stopka ( od syna Stanisława

                                         z rodziną )

Wtorek      11 XII

16.25

+ Władysława Zwijacza ( od syna Wieśka

                                       z żoną i dziećmi )

17.00

+ Anny Sieczka ( w 4 r. śmierci )

Środa         12 XII

16.25

+ Władysława Zwijacza ( od Władysława

                           i Władysławy Obrochta )

17.00

+ Władysława Zalińskiego

Czwartek   13 XII

16.25

+ Władysława Zwijacza ( od Jana i Joanny

                                    Obrochta z rodziną )

17.00

+ Andrzeja Szeligi, Anieli żony

Piątek        14 XII

16.25

+ Władysława Zwijacza ( od Jana i Stanisła-

                                                   wy Wróbel )

17.00

+ Anny Zalińskiej ( w   r. śmierci )

Sobota       15 XII

 

16.25

+ Władysława Zwijacza ( od teścia

                     Franciszka z rodziną )

17.00

+ Zofii Gąsienica ( w 3 r. śmierci ),

   Władysława męża ( w 27 r. śmierci ),

                                            Pawła syna

Niedziela   16 XII

8.00

 O opiekę Bożą i zdrowie dla Wiktorii

                                                  Szeliga

10.30

+ Anny Sieczka ( w 4 r. śmierci )

16.00

+ Władysława Zwijacza ( od sąsiada Marka

                                        Urbasia z rodziną )

 

 

Czwartek – 27 grudnia

 01/  Para  Izabela i Krzysztof

 02/  Strzęp  Maria

 03/  Moczarny  Barbara i Robert

 04/  Ryś  Władysława i Józef

 05/  Karpiel  Halina i Stanisław

 06/  Jarosz  Janina i Stanisław

 07/  Jarząbek  Jan

 08/  Wyrostek  Danuta i Jan

 09/  Gandera  Stanisław

 10/  Borzęccy: Celina i Paweł

 11/  Staszel  Zofia i Stanisław

 12/  Rusnak  Janina i Stanisław

 13/  Rusnak  Władysław

 14/  Stołowska  Janina

 15/  Stołowscy:  Anna i Jan

 16/  Mrugała  Maria

 17/  Szostak  Maria i Bronisław

 18/  Janik  Maria

 19/  Kukuc  Józef

 20/  Nędza  Zofia

 21/  Polak  Anna i Wacław

 22/  Zalińska  Janina

 23/  Zalińscy:  Maria i Józef

 24/  „Wiyrchowa”

 25/  Chodorowicz  Małgorzata

                                     i Janusz

 26/  Polak  Zofia i Jan

 27/  Gawron  Helena i Władysław

 28/  Buńda  Aniela

 29/  Buńda  Helena i Jan

 

Piątek – 28 grudnia

 01/  Kułach  Janina i Jan

 02/  Bednarz  Anna i Adam

 03/  Żukowscy:  Dorota i Paweł

 04/  Żukowski  Piotr

 05/  Strama  Janina i Stanisław

 06/  Zalińscy: Małgorzata i Józef

 07/  Zalińscy:  Maria i Józef

 08/  Zalińska  Krystyna

 09/  Rusnak: Elżbieta i Stanisław

 10/  Zaliński  Stanisław

 11/  Zalińscy:  Zofia i Jan

 12/  Zalińscy:  Katarzyna i Jan

 13/  Trebunia  Maria i Marcin

 14/  Nędza  Maria i Józef

 15/  Jarząbek Helena

 16/  Rusnak  Stanisław

 17/  Rusnak  Krystyna i Jacek

 18/  Przygoccy:  Jolanta i Jacek

 19/  Rusnak  Janina i Władysław

 20/  Zalińscy:  Aniela i Wojciech

 21/  Zalińscy:  Janina i Stanisław

 22/  Graca  Dorota i Andrzej

 23/  Molek  Irena

 24/  Strzęp  Joanna i Wojciech

 25/  Smreczyńscy:  Anna i Maciej

 26/  Kowalscy: Maria i Bogusław

 27/  Sądelscy:  Anna i Rafał

 28/  Sikoń  Helena i Jan

 

Sobota – 29 grudnia

 01/  Zaliński  Stanisław

 02/  Kowal  Andrzej

 03/  Zaliński Stanisław

 04/  Dziedzic  Maria i Aleksander

 05/  Dziedzic  Maria

 06/  Zwijacz  Maria i Jan

 07/  Dziedzic  Zofia i Władysław

 08/  Dziedzic  Helena i Jan

 09/  Bylina  Maria i Tadeusz

 10/  Dziedzic  Aniela i Mieczysł.

 11/  Bugara  Halina i Marcin

 12/  Dziedzic  Zofia

 13/  Dziedzic  Anna i Józef

 14/  Antoł  Helena i Stanisław

 15/  Rzadkosz  Janina i Adam

 16/  Sopiarz  Zofia i Aleksander

 17/  Kwak  Monika

 18/  Topór  Maria

 19/  Zapotoczni:  Anna i Jan

 20/  Zwijacz  Helena i Stanisław

 21/  Stasik  Halina i Władysław

 22/  Zalińscy:  Anna i Józef

 23/  Jarząbek  Anna i Andrzej

 24/  Hajnos  Ewa

 25/  Bubla  Halina i Franciszek

 26/  Wyroba  Zofia i Józef

 27/  Piszczór  Danuta i Robert

 28/  Jarosz  Marianna

 

Poniedziałek – 31 grudnia

 01/  Alina i Marcin Krzeptowscy

                                    -„Krajowe”

 02/  Bachleda Katarzyna

 03/  Rusnak Zofia i Franciszek

 04/  Babicz  Stanisław

 05/ Zachemscy Danuta i Stanisław

 06/  Strzęp Zofia i Jan

 07/  Strzęp  Ludwina

 08/  Strzęp  Helena i Józef

 09/  Bodziarczyk  Magdalena

                              i Wojciech

 10/  Martewicz Kinga i Dawid

 11/  Cieśla / Godlewski

 12/  Dorula  Helena

 13/  Dorula  Zofia i Józef

 14/  Dorula  Zofia

 15/  Szostak  Danuta i Józef

 16/  Repa  Krystyna i Marek

 17/  Babiarz  Stanisław

 18/  Staszel Maria i Józef

 19/  Staszel  Halina i Jan

 

Sobota – 05 styczeń

 01/  Jarosz  Jan

 02/  Jarosz  Krystyna i Stanisław

 03/  Jarosz  Helena i Józef

 04/  Rzepka  Krystyna i Stanisław

 05/  Stopka  Mieczysław

 06/  Tokarz  Anna i Józef

 07/  Marusarz Helena

 08/  Szczechowicz  Katarzyna

 09/  Urbaś  Helena i Józef

 10/  U Zwijacza

 11/  Szarek  Krystyna i Stanisław

 12/  Zubek  Barbara i Janusz

 13/  Trzebunia  Maria i Jan

 14/  Zwijacz  Aniela i Józef

 15/  Kitajewscy:  Elżbieta i Piotr

 16/  Twardosz  Janina i Jan

 17/  Bartoszek  Maria

 18/  Czernik  Janina i Tadeusz

 19/  Zalińska  Wiktoria

 20/  Czernik  Marek i Magdalena

 21/  Gąsienica –Laskowy

              Maria i Wojciech

 22/  Karpiel  Janina i Franciszek

 23/  Nędza  Halina i Janusz

 24/  Szostak  Maria i Mariusz

 25/  Kluś  Helena i Jan

 26/  Gubała Anna

 

Sobota – 12 styczeń

 01/  Strzęp  Andrzej

 02/  Strzęp  Stanisław

 03/  Strzęp  Maria i Władysław

 04/  Strzęp  Anna i Stanisław

 05/  Trzebunia  Maria i Zdzisław

 06/  Bukowska  Maria

 07/  Sikoń  Anna i Mariusz

 08/  Smalec  Elżbieta i Grzegorz

 09/  Jarząbek  Zofia i Władysław

 10/  Zapotoczna  Anna

 11/  Topór  Katarzyna i Piotr

 12/  Topór  Danuta i Wojciech

 13/  Topór  Ludwina i Jan

 14/  Topór  Larysa i Andrzej

 15/  Karpiel  Anna i Władysław

 16/  Zwijacz  Maria i Andrzej

 17/  Karpiel  Barbara i Jacek

 18/  Graca  Małgorzata i Wojciech

 19/  Karpiel  Ewa i Jacek

 20/  Karpiel  Janina i Jan

 21/  Semla  Elżbieta i Zbigniew

 22/  Sikoń  Zdzisław

 23/  Strzęp  Brygida i Józef

 24/  Gromala  Barbara i Piotr

 25/  Zarycki  Józef i Zofia

 26/  Strzęp  Lucyna i Zbigniew

 27/  Zarycka  Ewa i Tadeusz

 

Sobota – 19 styczeń

 01/  Plata  Joanna i Ryszard

 02/  Pałka  Maria i Bolesław

 03/  Zaryccy:  Zofia i Stanisław

 04/  Jarząbek  Jan i Sylwia

 05/  Zalińscy: Jadwiga i Andrzej

 06/  Babiarz Halina i Władysław

 07/  Gąsienica  Maria i Tomasz

 08/  Klejka  Anna i Jan

 09/  Prokop  Władysława

 10/  Graca  Anna

 11/  Prokop  Anna i Jan

 12/  Barnaś  Anna i Józef

 13/  Łapsa Katarzyna i Stanisław

 14/  Barnaś  Beata i Jacek

 15/  Stopka  Zofia

 16/  Stopka  Anna i Andrzej

 17/  Stopka  Krzysztof

 18/  Stopka  Zofia i Jan

 19/  Madziar  Helena i Stanisław

 20/  Madziar Janina i Bogdan

 21/  Barnaś  Zofia i Marian

 22/  Pluta  Anna i Zbigniew

 23/  Sikoń  Wiesława i Stanisław

 24/  Barnaś  Marzena i Tadeusz

 25/  Urban  Aneta i Mirosław

 26/  U Sikoń  Marii

27/  Gąsienica Jadwiga i Stanisław

 

Ta treść jest chroniona hasłem. Aby ją zobaczyć, podaj hasło poniżej: