Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę zwykłą – 21 lipca:

1/  W tym tygodniu przypada:

– w poniedziałek: święto  św. Marii Magdaleny: odpust w Poroninie – suma o godz. 11.00

– we wtorek: święto św. Brygidy, patronki Europy

– w środę wspomnienie św. Kingi dziewicy

– w czwartek: święto św. Jakuba apostoła; w tym dniu czcimy również  św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących

– w piątek: wspomnienie Świętych  Joachima i Anny, rodziców Maryi: odpust w Zębie – suma o 11.30

2/  W przyszłą niedzielę – ostatnią niedzielę miesiąca Msza św. o 10.30 będzie odprawiona w kaplicy na cmentarzu.

3/  We wtorek z Bachledówki wyrusza XXXVIII Piesza Góralska Pielgrzymka

do Częstochowy, pod hasłem „MARYJA MATKA ŻYCIA I WOLNOŚCI”.    Msza św. na rozpoczęcie o godz. 8.00.

4/ Zarząd Oddziału Związku Podhalan w Szaflarach zaprasza w niedzielę za tydzień na Przegląd Zespołów Regionalnych z naszej Gminy, który zakończy „Watra Szaflarzańska”. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele w Szaflarach o godz. 15.00, następnie przegląd zespołów a wieczorem zabawa taneczna, gra Zespół Bartki.

5/ Centrum Medyczne Maszachaba wraz z partnerami organizuje bezpłatne badanie mammograficzne. Odbędzie się ono 23-go (wtorek) w remizie w Szaflarach. Informacje w gablocie.

6/ Za sprzątanie kościoła dziękujemy Paniom: Janinie Karpiel, Annie Karpiel, Danucie Zwijacz. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy Panie: Beata Karpiel – 323, Małgorzata Graca – 321, Maria Sikoń – 325; kaplicę na cmentarzu: Brygida Strzęp – 329.

7/ Na stoliku pod chórem do zabrania kwartalnik naszej gminy: „Serce Podhala”.

Intencje mszalne: 22 -28 lipiec:

Poniedz. 22 VII

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i zdrowie dla Stanisława Buńdy

Wtorek 23 VII

O zdrowie dla Marii Gąsienica i bł. dla rodziny

O zdrowie i bł. Boże

Środa 24 VII

+Helena Urbaś (od Marii Czernik z rodz.)

W 2 r. ślubu Anny i Łukasza, dziękczynna z prośbą o bł. Boże

Czwartek 25 VII

+Maria Stopka (od Marii Karpiel)

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże dla Anny i dla dzieci oraz wnuków