5 Niedziela Wielkanocna – 10 maj

1/ We wtorek wspomnienie św. Nereusza

W środę Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej

Dla nas jest to dzień świąteczny. Po Mszy odmówimy Różaniec Fatimski. Bardzo proszę przynieść na tę modlitwę świece. Wypada, aby w tym dniu w każdym domu odmówić różaniec do Matki Bożej i Ją uczcić. Odświeżyć figurki Matki Bożej, ozdobić kwiatami.

Może by wypadało, aby mężczyźni, którzy będą w tym dniu w kościele mieli kwiat dla Maryi. Jak się przychodzi w imieniny to najczęściej z kwiatami.

Za tydzień 17-go maja będzie niedziela odpustowa, jednak z uwagi na pandemie i ograniczenia główne uroczystości przenosimy na termin późniejszy.

W czwartek św. Macieja

W sobotę św. Andrzeja Boboli

2/ Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.45.

3/ Za sprzątanie kościoła dziękujemy: Elżbiecie Smalec, Małgorzacie Jopek. Bóg zapłać.

Do sprzątania kościoła prosimy: Halina Nędza 291, Janina Karpiel 287, Maria Szostak 289.

 

 

 

Intencje mszalne: 11.04 – 17.05

 

Poniedz. 11 V

18.00

Dziękczynna z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MB dla Heleny

Wtorek 12 V

18.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże i opiekę MB dla Rodziny

Środa 13 V

18.00

W 82 r. urodzin Heleny i 84 r. urodzin Józefa, prosimy o bł. i opiekę MB

Czwartek 14 IV

18.00

Zofia i Bolesław Barnaś 38 r. ślubu

Piątek 15 V

18.00

+Stanisław Topór

Sobota 16 V

18.00

+Andrzej Karpiel 11 r. śm.

Niedziela 17 V

8.00

+Andrzej Bartoszek 8 r.śm.

10.30

Za parafian

16.00

+Stanisław Kułach ż. Ludwina

 

Informacja nt. obchodów jubileuszu 100. rocznicy

urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego

 

W pobożności polskiej maj jest szczególnym miesiącem, w którym w codziennej modlitwie przez wstawiennictwo Matki Bożej zanosimy do Boga Ojca prośby i błagania. W ciągu całego swojego życia modlitwy przez Jej pośrednictwo zanosił również Karol Wojtyła, a potem papież św. Jan Paweł II, oddając się całkowicie w Jej matczyne ręce, co wyraził w swoim biskupim i papieskim zawołaniu Totus Tuus. W tym roku w jeszcze bardziej doniosły sposób chcemy dziękować za życie i pontyfikat naszego wielkiego Rodaka, obchodząc setną rocznicę jego urodzin.

Archidiecezja Krakowska świadoma spuścizny nauczania i świętości życia św. Jana Pawła II Wielkiego oraz odpowiedzialności za nią przygotowała bogaty plan tych obchodów. Z racji na zaistniałą sytuację epidemiczną w całym świecie wiele wydarzeń oraz inicjatyw zostało odsuniętych w czasie. Chcąc jednak godnie uczcić tę rocznicę, Archidiecezja Krakowska serdecznie zaprasza do udziału, szczególnie za pośrednictwem mediów, w następujących wydarzeniach:

 

16 maja 2020 r.  KRAKÓW – Kaplica Arcybiskupów Krakowskich

W pierwszy dzień dziękczynienia będziemy trwać na modlitwie, łącząc się poprzez środki masowego przekazu (YouTube Archidiecezji Krakowskiej) z Bergamo (Włochy), Nowy Jork (USA), Belo Horizonte (Brazylia) i Kraków. O godz. 17.00 z kaplicy Arcybiskupów Krakowskich, w której święcenia kapłańskie przyjął Karol Wojtyła, będziemy prosić Boga o ustanie epidemii na całym świecie w międzynarodowej modlitwie różańcowej.

 

17 maja 2020 r.  WADOWICE

Uroczystości w Wadowicach będą się koncentrowały wokół Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie został ochrzczony Karol Wojtyła, oraz w domu rodzinnym Karola Wojtyły (dzisiaj Muzeum Dom Rodzinny św. Jana Pawła II): 

godz. 10.30 – Msza św. w Bazylice Ofiarowania NMP pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego transmitowana przez TVP 1

godz. 13.00 – Koncert z Domu Rodzinnego Jana Pawła II pt. „Urodziłem się w Wadowicach – Karol Wojtyła” transmitowany przez TVP 1

 

18.05.2020 r. KRAKÓW – Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego

W sam dzień 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II pragniemy zaprosić wszystkich do udziału w następujących wydarzeniach:

godz. 17.00 – Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego transmitowana przez TVP 3

godz. 18.05 – Koncert „Santo Subito – prorok naszych czasów” emitowany
w TVP 1

godz. 20.00 Przemówienie papieża Franciszka na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej oraz w TVP 1

 

14-16.06.2020 r.

Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski w Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach połączone z ogólnopolskim dziękczynieniem za życie św. Jana Pawła II Wielkiego.

 

Dodatkowo

seria #PoznajGo – każdego 18. dnia miesiąca filmy ze wspomnieniami przyjaciół i najbliższych współpracowników św. Jana Pawła II na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej.