Religia

W tym tygodniu wspominamy 100. Rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Musimy przypominać sobie postać tego wielkiego świętego. Jego życie i nauczanie.

W zeszytach wkleić wizerunek św. Jana Pawła II.

W przeżyciu spotkania z Janem Pawłem pomagają nam strony internetowe. Otworzyć sobie stronę jp2.tvp.pl Mamy tu zgromadzone bardzo dużo materiału o Ojcu Świętym. Na tej stronie troszkę zejść niżej i po prawej stronie znajdują się zakładki zatytułowane Życie i pontyfikat. Jest tam koncert Santo Subito, Cała Polska śpiewa dla św. JPII oraz Urodziłem się w Wadowicach. Karol Wojtyła. Tę ostatnią pozycję proszę sobie oglądnąć. Program ten prowadzi mój brat ks.Łukasz, który m.in. prezentuje rodzinny dom JPII.

Zachęcam do strony Muzeum Domu JPII – domjp2.pl

Na YouTube można odnaleźć dużo materiału. Proponuję: 100-lecie urodzin JPII – biografia filmowa „Karol Wojtyła – nasz Papież.