Religia

W dniu dzisiejszym przeżywamy imieniny parafii, bowiem mamy parafię pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej. Bardzo proszę o odmówienie różańca świętego, o co prosiła Matka Boża w Fatimie.

Do rysunku Maryi, który jest już wykonany w zeszycie proszę domalować, albo dokleić koronę Matce Bożej. Taką piękną koronę ma również Matka Boża w naszym kościele.

 

Klasy starsze IV-VII

Przeżywamy odpust. Będzie w niedzielę, ale główne uroczystości przenosimy jak się skończy pandemia. Czym jest odpust? Jest on darowaniem kary za grzechy już odpuszczone. Aby go uzyskać sięgamy do „skarbca Kościoła” poprzez: spowiedź, komunię świętą, modlitwę w intencji Ojca Świętego, obecność w kościele, pragnienie uzyskania odpustu (czyli intencja) oraz nie można mieć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Jeśli któryś z warunków nie jest spełniony uzyskujemy tak zwany odpust cząstkowy. Darowana nam jest część naszej kary.

Dzisiaj jak odmówicie różaniec taki odpust cząstkowy otrzymacie.