Zesłanie Ducha Świętego – 31 maj

Zakończenie okresu wielkanocnego

1/ W poniedziałek drugi dzień „Zielonych Świąt” –  NMP Matki Kościoła. W tradycji podhalańskiej przeżywamy ten dzień jako świąteczny. Msze św. rano i wieczorem. Modlitewną opieką otaczamy w tym dniu wszystkie dzieci.

W czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

2/ Spowiedź w I piątek od godz. 16.30

3/ W sobotę spowiedź dzieci komunijnych o godz. 9.00

4/ W pierwszą sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające NMP o godz. 19.00

5/ W sobotę przejdzie XXIII Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda”. Trasę przejdzie jedynie delegacja przedstawicieli z poszczególnych grup.  Organizatorzy proszą, aby nie dołączać się do tej delegacji na trasie. Przejście będzie transmitowane przez TV Podhale.

6/ Z racji pielgrzymki oraz spowiedzi dzieci Komunijnych chorych odwiedzę 13.06.

7/ Za tydzień w niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Na Mszy o godz. 10.30

I Komunia Święta. Kościół wypełnią dzieci komunijne, rodzice, rodzina i zaproszeni goście. Bardzo proszę, aby parafianie wybrali pozostałe Msze Święte.

Zmianka żywego różańca z racji Komunii św. będzie na Mszy o godz. 8.00

8/ Za sprzątanie kościoła dziękujemy: Danucie Topór, Janinie Karpiel, Ewie Karpiel. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła prosimy rodziców dzieci komunijnych.

9/ W czerwcu po Mszach św. nabożeństwo czerwcowe.

10/ Nastąpiło zniesienie obostrzeń obejmujących kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Limit osób przestaje obowiązywać. Dlatego też Arcybiskup odwołuje dekret i przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej. Biskup udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane dla następujących grup wiernych: osoby w wieku 65 lat i więcej, osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Intencje mszalne: 1.06 – 7.06

 

Poniedz. 1 VI

7.00

+Jan Dziadkowiec

18.00

+Helena Zarycka

Wtorek 2 VI

18.00

+Jan Bobak (od ciotki Anny Strzęp)

Środa 3 VI

18.00

+Bolesław Graca 25 r.śm., żona Maria 2 r.śm.

Czwartek 4 VI

7.00

O powołania kapłańskie i zakonne

Piątek 5 VI

18.00

+Antonina Jarząbek m. Franciszek

Sobota 6 VI

18.00

+Maria Babicz

19.00

W int. Bogu wiadomej

Niedziela 7 VI

8.00

+Stanisław Sikoń 2 r.śm.

10.30

+Helena Zapotoczna 1 r.śm., Jan

16.00

Za Parafian